avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Renuntare la cercetarea unui dosar penal de abuz in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Renuntare la cercetarea unui dosar penal de abuz in serviciu

Buna ziua!
Daca am depus o plangere de abuz in serviciu, am depus dovezi si a fost deschis dosar penal, pot renunta in vreun fel? Am fost chemata pentru o prima declaratie. Nu vreau sa traiesc cu ideea ca am facut rau cuiva, chiar daca ei mi-au facut...

Alte discuții în legătură

Confirmare renuntare urmarire cu care nu sunt de acord Ovidiuyz Ovidiuyz Buna ziua,am depus o plangere la politie pentru folosire abuziva a proprietatii mele si pentru distrugere.Politia a consemnat ce era de consemnat adica ... (vezi toată discuția)
Plângere împotriva ordonanţei de clasare RECALL RECALL Bună seara, Alfred este numele meu, într-un dosar penal de purtare abuzivă din partea poliţiştilor, şi violenţă în familie, totul s-a întâmplat ... (vezi toată discuția)
Marturiile si declaratiile eludate in dosar penal pot afecta o hotarare definitiva? Savu C. Savu C. Buna seara, Sunt petent intr-un dosar penal deschis pentru purtare abuzivă. Dupa doi ani in care a stat la Parchetul Militar, dosarul a fost inchis, pe motiv ... (vezi toată discuția)