avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot da în judecata un medic ginecolog?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot da în judecata un medic ginecolog?

În cât timp îmi puteți răspunde?
Cel mai recent răspuns: Dgeanina , utilizator 16:36, 19 Ianuarie 2020
depinde pentru ce vreti sa-l dati in judecata...
Vreau sa îl dau în judecata pentru pierderea copilului și pentru neglijenta fata de mine. Dacă ma Oprea în acea seara la spital eu nu pierdeam sarcina iar după ce am pierdut sarcina a preferat sa scape de mine din spital decât sa ma îngrijească și sa își facă meseria de medic. Trebuia sa îmi curețe uterul nu sa ma externeza în starea în care eram.
Ultima modificare: Duminică, 19 Ianuarie 2020
gi-jane2, moderator
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_381...
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc pentru sfat! O sa merg mai departe pentru suferință provocata! M-am chinuit atâția ani sa am un copil iar el mi-a distrus aceasta șansă și totodată și speranța că se va mai putea sa rămân însărcinată!

PAUL777 a scris:

Dacă aveți martori, mergeți la parchet si faceți plângere penala acestui medic. Cereți daune morale individului.

Dgeanina a scris:

Vreau sa îl dau în judecata pentru pierderea copilului și pentru neglijenta fata de mine. Dacă ma Oprea în acea seara la spital eu nu pierdeam sarcina iar după ce am pierdut sarcina a preferat sa scape de mine din spital decât sa ma îngrijească și sa își facă meseria de medic. Trebuia sa îmi curețe uterul nu sa ma externeza în starea în care eram.




~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot da în judecata un medic ginecolog? Dgeanina Dgeanina Bună dimineața! As vrea sa ma sfătuiți cum sa procedez sa dau în judecata un medic ginecolog?! Am 34 de ani, am o fetita de 10 ani adusa pe lume cu mari ... (vezi toată discuția)
Sfat pentru acțiune legală - malpraxis Anca Chibanga Anca Chibanga Buna ziua, am avut o experienta cel putin traumatizanta si ma intereseaza ce pot face dpdv legal astfel incat nimeni sa nu mai treaca prin asa ceva. Am ramas ... (vezi toată discuția)
Avocat malpraxis Beatrice22 Beatrice22 Buna ziua, în data de 23 iunie eram insarcinata in 5 saptamani cand am plecat in concediu la Baile Tusnad. Am avut unele sangerari, iar medicul care imi ... (vezi toată discuția)