Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot da în judecata un medic ginecolog?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot da în judecata un medic ginecolog?

În cât timp îmi puteți răspunde?
depinde pentru ce vreti sa-l dati in judecata...
Vreau sa îl dau în judecata pentru pierderea copilului și pentru neglijenta fata de mine. Dacă ma Oprea în acea seara la spital eu nu pierdeam sarcina iar după ce am pierdut sarcina a preferat sa scape de mine din spital decât sa ma îngrijească și sa își facă meseria de medic. Trebuia sa îmi curețe uterul nu sa ma externeza în starea în care eram.
gi-jane2, moderator
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_381...
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc pentru sfat! O sa merg mai departe pentru suferință provocata! M-am chinuit atâția ani sa am un copil iar el mi-a distrus aceasta șansă și totodată și speranța că se va mai putea sa rămân însărcinată!

PAUL777 a scris:

Dacă aveți martori, mergeți la parchet si faceți plângere penala acestui medic. Cereți daune morale individului.

Dgeanina a scris:

Vreau sa îl dau în judecata pentru pierderea copilului și pentru neglijenta fata de mine. Dacă ma Oprea în acea seara la spital eu nu pierdeam sarcina iar după ce am pierdut sarcina a preferat sa scape de mine din spital decât sa ma îngrijească și sa își facă meseria de medic. Trebuia sa îmi curețe uterul nu sa ma externeza în starea în care eram.