Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Adeverinta Stare Civila
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Adeverinta Stare Civila

Buna ziua. Se poate elibera adeverinta din care sa reiasa ca sunt casatorit?
Sunt cetatean roman si lucrez in Germania, iar pentru a putea beneficia de o clasa de impozitare mai mica, pe langa certificatul de casatorie, Agentia Fiscala Germana imi cere o adeverinta de stare civila care sa ateste ca sunt casatorit. Se poate elibera o astfel de adeverinta? Si cum si de unde se obtine?
valentinneagu87, utilizator
Da, se poate.
Se obtine de la Primaria localitatii de domiciliu din tara,