avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Admitere contestatie la executare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Admitere contestatie la executare

"Admite contestaţia la executare. Anulează executarea silita si toate actele de executare silită efectuate in dosarul de executare..."
Ce presupune aceasta admitere ? Este vorba de un credit ipotecar din 2007 pentru care a fost invocata prescriptia.
Cu respect!
Ultima modificare: Marți, 28 Ianuarie 2020
AurelianDan, utilizator
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 11:06, 28 Ianuarie 2020
Dvs stiti mai bine ce anume ati solicitat și pt ce erați executat silit.teoretic actele de executare silită contestate de dvs au fost anulate.
Ultima modificare: Marți, 28 Ianuarie 2020
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie la executare gresit formulata? olivia.neacsu olivia.neacsu Buna ziua, Va rog sa ma indrumati in legatura cu motivarea apelului. In speta, in anul 2012 am fost executata silit pentru un contract de credit. La ... (vezi toată discuția)
Cesiune creanța alinstamatoiu alinstamatoiu Dacă nu mi-a fost notificata cesiunea de creanța se anulează executarea silită in cadrul contestatieila executare ? (vezi toată discuția)
Prescriptie/perimare la încuviinţarea executarii silite credit bancar. glteca glteca Buna ziua. In anul 2006 am luat un credit bancar pe o perioada de 10 ani. Ultima rata pe care am putut sa o achit a fost in luna Noiembrie 2007. Dupa care ... (vezi toată discuția)