Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort fara prezenta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort fara prezenta

Buna ziua . Eu si sotia mea suntem stabiliti in strainatate . De ceva timp am decis de comun acord sa divortam . Problema este ca nu putem niciunu sa ne deplasam in Romania ,si aici unde ne aflam nu dorim sa inaintam divortul deoarece este extrem de complicat mai ales ca avem un copil impreuna. Exzista vreo forma de divort in Romania fara sa ne deplasam ? Este vreun avocat pe aici care ne poate ajuta in privinta asta . Mentionez ca eu si sotia am cazut deacord in toate privintele referitor la copil si alte detali . Multumesc
Puteti sa împuterniciti un avocat care să redacteze cererea de divorț, sa o depună la instanța sa va reprezinte la fiecare termen de judecata in Romania astfel încât prezența dvs sa nu fie necesară.
Cred ca orice avocat specializat in astfel de procese si-ar dori o colaborare cu dvs, inclusiv eu.
Alegeți dvs un avocat de pe forum sau recomandat si discutați in privat toate detaliile: acte, procedura, etape, durata, costuri etc.
Mult succes!
Avocat Neagu Elena, Avocat
Dacă aveți dovada stabilirii reședinței in strainatate si angajați avocat veti rezolva cu divorțul fara sa veniti personal la proces.
Ca sa angajați avocat trebuie sa vedeti si cat va costa si de abia ulterior veti putea angaja.
Primul pas îl.constituie o consultație juridica ca sa va faca niste verificări preliminare si sa discutați despre acte si restul.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Studiați cu atenție profilurile consultanților și alegeți varianta optimă pt dvs:

www.avocatnet.ro/Consultanti...

Cu stimă!