Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prenatalul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prenatalul

Buna ziua!concediul prenatal se plateste cu 85 %din media salariului brut pe ultimele 6 luni?se mai impoziteaza ceva,dupa acest calcul??
Conform codului fiscal, indemnizația de maternitate nu se impozitează, din ea reținându-se doar CAS-ul și este suportată integral din bugetul asigurărilor sociale de stat.
Un calcul al indemnizatiei il puteti face dvs?daca da,de ce informatii aveti nevoie?multumesc
Calculator indemnizație concediu maternitate
[ link extern ]