Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Taxare in plus la posta pentru colete din EU
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Taxare in plus la posta pentru colete din EU

Buna ziua ,

Ultima oara cand am cumparat ceva de pe ebay a fost acum 4-5 ani , si din cate tin minte personalul de la posta mi-a cerut o dovata a platii cu suma pe care am platit-o ca sa imi ceara sa le platesc un TVA in plus .

Este legala aceasta treaba ? Tara din care facusem cumparaturile era membra EU .

Cdt.
Chiar asa ? nimeni nu raspunde ? ce aveti , nu stiti sau nu vreti ???