avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Șomaj tehnic.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Șomaj tehnic.

Bună ziua.
Întrebarea mea este. Dacă sunt încadrat pe cartea de munca cu minimul pe economie, dar primesc și bonusuri în funcție realizarea targhetelor(sunt agent de vânzări) care de asemenea sunt declarate și apar pe fluturașul de salar dar sunt oscilante în funcție de luna, cum se calculează acei 75% din salariul brut în cazul în care întru în șomaj tehnic.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:44, 21 Martie 2020
e vorba de 75% din minim pe ec. nu mai realizati niciun target in perioada asta.
Indemnizatia = minim 75% din salariul de baza corespunzator locului de munca ocupat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie somaj tehnic elagrosu elagrosu Buna seara la toata lumea, Revin cu tema calculului indemnizatie de somaj tehnic, pentru ca intre timp am devenit somera in urma concedierii colective si am ... (vezi toată discuția)
Salarizare alinacraciun alinacraciun buna ziua va rog sa-mi spuneti daca pentru o firma de comert , pentru vanzatorii de pe gestiuni , se poate face salarizare in functie de targhet , cu act ... (vezi toată discuția)
Concediului de risc maternal lili5 lili5 care este baza de calcul? venitul realizat? salariul net? se iau in calcul si retinerile pt "nerealizare target"? (vezi toată discuția)