Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Șomaj tehnic.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Șomaj tehnic.

Bună ziua.
Întrebarea mea este. Dacă sunt încadrat pe cartea de munca cu minimul pe economie, dar primesc și bonusuri în funcție realizarea targhetelor(sunt agent de vânzări) care de asemenea sunt declarate și apar pe fluturașul de salar dar sunt oscilante în funcție de luna, cum se calculează acei 75% din salariul brut în cazul în care întru în șomaj tehnic.
e vorba de 75% din minim pe ec. nu mai realizati niciun target in perioada asta.
Indemnizatia = minim 75% din salariul de baza corespunzator locului de munca ocupat