Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... declaratia pe propria raspundere in conditiile actuale
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

declaratia pe propria raspundere in conditiile actuale

Buna ziua,
Daca nu am pozibilitatea sa printez noua declaratie pe propria raspundere pt a iesi din casa pot s-o completez, s-o salvez pe telefonul mobil, dar fara sa fie semnata?
Exista vreun formular emis de M.A.I. care sa-ti permita semnarea acestei declaratii direct pe formular, fara sa printezi?
Multumesc!
O poti semna de pe telefon cu un editor PDF.

tiniza a scris:

Buna ziua,
Daca nu am pozibilitatea sa printez noua declaratie pe propria raspundere pt a iesi din casa pot s-o completez, s-o salvez pe telefonul mobil, dar fara sa fie semnata?
Exista vreun formular emis de M.A.I. care sa-ti permita semnarea acestei declaratii direct pe formular, fara sa printezi?
Multumesc!

Ati putea sa-mi explicati?
Multumesc!
Cel mai simplu o scrieti frumos de mana pe o coală a4 conform ultimului model ,treceți doar motivul pt care părăsiți domiciliul semnată,puneti data și în 3 minute ati rezolvat.
Buna ziua,
Conform ordonantei, este obligatoriu, chiar si olograf, sa transcrii modelul integeal.
Dar, am reusi sa completez declaratia direct pe telefon.
Multumesc!
Stati liniștit ca nu va sancționa nimeni pt faptul că nu treceți toate motivele ci doar motivul pt care ieseati dvs.