avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 368 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... declaratia pe propria raspundere in conditiile actuale
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

declaratia pe propria raspundere in conditiile actuale

Buna ziua,
Daca nu am pozibilitatea sa printez noua declaratie pe propria raspundere pt a iesi din casa pot s-o completez, s-o salvez pe telefonul mobil, dar fara sa fie semnata?
Exista vreun formular emis de M.A.I. care sa-ti permita semnarea acestei declaratii direct pe formular, fara sa printezi?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:46, 29 Martie 2020
O poti semna de pe telefon cu un editor PDF.

tiniza a scris:

Buna ziua,
Daca nu am pozibilitatea sa printez noua declaratie pe propria raspundere pt a iesi din casa pot s-o completez, s-o salvez pe telefonul mobil, dar fara sa fie semnata?
Exista vreun formular emis de M.A.I. care sa-ti permita semnarea acestei declaratii direct pe formular, fara sa printezi?
Multumesc!

Ati putea sa-mi explicati?
Multumesc!
Cel mai simplu o scrieti frumos de mana pe o coală a4 conform ultimului model ,treceți doar motivul pt care părăsiți domiciliul semnată,puneti data și în 3 minute ati rezolvat.
Buna ziua,
Conform ordonantei, este obligatoriu, chiar si olograf, sa transcrii modelul integeal.
Dar, am reusi sa completez declaratia direct pe telefon.
Multumesc!
Stati liniștit ca nu va sancționa nimeni pt faptul că nu treceți toate motivele ci doar motivul pt care ieseati dvs.

Alte discuții în legătură

Semnătura declarație proprie răspundere Budin Budin Pot semna declarația pe proprie răspundere, direct în aplicația pdf pe telefon /tableta, semnătura trebuie doar olograf? (vezi toată discuția)
Declaratie pe propria raspundere - semnatura The_Wizard92 The_Wizard92 Buna ziua, Recent a fost lansat formular.sts.ro, unde putem completa declaratiile online. In cazul in care downloadez documentul in format PDF, este ... (vezi toată discuția)
Depunerea declaratiei vies 390 la ghiseu mik_zoltan mik_zoltan Subiect: Depunerea declaratiei VIES 390 la ghiseu Am doua intrebari: 1.) Se poate depune declaratia VIES 390 si la ghiseul unei reprezentatnte ANAF intr-un ... (vezi toată discuția)