avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Somaj tehnic

Bună ziua,
Colegii mei intra in somaj tehnic cu data de 1 aprilie.Eu sunt in concediu medical pana la 30 aprilie,voi fi băgat automat in somaj tehnic sau ma poate da afară?
Ce pot face Sa intru si eu in somaj tehnic?
Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 30 Martie 2020
carlaelena, utilizator
Cel mai recent răspuns: carlaelena , utilizator 19:36, 30 Martie 2020
Este doar decizia angajatorului de a va trimite si pe dvs in somaj tehnic la terminarea concediului medical.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical cand colegii sunt in somaj tehnic gabrielle_24 gabrielle_24 Buna ziua, In prezent ma aflu in zilele libere platite pt scoala inchisa pana pe data 6 aprilie, deoarece in timpul vacantei nu este valabilă legea ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic angajată insarcinata Ionela0406 Ionela0406 Bună ziua, sunt angajată cu contract pe perioada nedeterminată si sunt însărcinată (sarcina anunțat si înregistrată la itm), intrebarea mea este: ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic si concedii (medicale,de odihna, fara plata) EmiliaIoana EmiliaIoana Buna ziua. Societatea noastra va intra in somaj tehnic pentru o perioada de 30 zile calendaristice (luna aprilie). 1. In aceasta situatie, ce se intampla cu ... (vezi toată discuția)