Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Somaj tehnic

Bună ziua,
Colegii mei intra in somaj tehnic cu data de 1 aprilie.Eu sunt in concediu medical pana la 30 aprilie,voi fi băgat automat in somaj tehnic sau ma poate da afară?
Ce pot face Sa intru si eu in somaj tehnic?
Multumesc!
carlaelena, utilizator
Este doar decizia angajatorului de a va trimite si pe dvs in somaj tehnic la terminarea concediului medical.
Multumesc!