Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Unde pot afla rezultatul solutionarii cererii de ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Unde pot afla rezultatul solutionarii cererii de restituire a padurii facuta de bunicul meu decedat?

Unde pot afla rezultatul solutionarii cererii de restituire a padurii facute de bunicul meu decedat in 2006. Trebuie sa precizez ca rudele au fost neinteresate de acest subiect de-a lungul anilor. Nici macar nu se stie unde si cand a depus-o. Tot ce s-a aflat e ca la un moment dat a facut o cerere de restituire a padurii confiscate de comunisti si ca pana si pe patul de moarte bunicul astepta un raspuns.
Buna seara,

Complicata treaba. Puteti incerca la comisia comunala sau judeteana de restituire a terenurilor forestiere din zona unde padurea exista.
Aceste comisii sunt in cadrul primariilor de obicei.
Dar sa stiti ca daca cererea de restituire nu a fost facuta in termenul prevazut de lege raspunsul va fi negativ.
De asemenea ati mai putea incerca sa obtineti informatii de la ANRP.

Seara buna!

Vreausastiumaimulte a scris:

Unde pot afla rezultatul solutionarii cererii de restituire a padurii facute de bunicul meu decedat in 2006. Trebuie sa precizez ca rudele au fost neinteresate de acest subiect de-a lungul anilor. Nici macar nu se stie unde si cand a depus-o. Tot ce s-a aflat e ca la un moment dat a facut o cerere de restituire a padurii confiscate de comunisti si ca pana si pe patul de moarte bunicul astepta un raspuns.

Pe langa ce institutie functioneaza comisia judeteana care se ocupa de restituirea terenurilor forestiere?