avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate demisiona ca si economis la spital in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate demisiona ca si economis la spital in perioada aceasta?

Buna ziua,

Sunt economist in cadrul unui spital. Pot demisiona fara preaviz in perioada aceasta(stare de urgenta)?
As dori sa demisionez prin e-mail sa nu mai fiu nevoit sa ma duc la spital.
Cel mai recent răspuns: MINOKA HR , Consultant resurse umane 12:45, 21 Aprilie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se poate demisiona fara preaviz, decat in anumite situatii .
Si aceste situatii nu au legatura cu starea de urgenta si cu faptul ca nu mai doriti sa mergeti la locul de munca de la spital.

Cornel Vasile a scris:

Nu se poate demisiona fara preaviz, decat in anumite situatii .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie Constantinmarisac Constantinmarisac Vreau să demisionez din spital secția infecțioase având funcție de infirmier, din motive de sănătate, în timpul stării de urgenta. (vezi toată discuția)
O gravida poate demisiona? SimoL SimoL Buna ziua, Am o intrebare. Acum o saptamana mi-am dat preavizul deoarece mi-am gasit un alt loc de munca. Insa acum 2 zile am aflat ca sunt ... (vezi toată discuția)
Anulare preaviz cerereinfo cerereinfo Buna ziua tuturor. Am o intrebare la care vreau un raspuns urgent si cat se poate de sigur. Am hotarat sa demisionez de buna voie de la firma unde ... (vezi toată discuția)