Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate demisiona ca si economis la spital in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate demisiona ca si economis la spital in perioada aceasta?

Buna ziua,

Sunt economist in cadrul unui spital. Pot demisiona fara preaviz in perioada aceasta(stare de urgenta)?
As dori sa demisionez prin e-mail sa nu mai fiu nevoit sa ma duc la spital.
Nu se poate demisiona fara preaviz, decat in anumite situatii .
Si aceste situatii nu au legatura cu starea de urgenta si cu faptul ca nu mai doriti sa mergeti la locul de munca de la spital.

Cornel Vasile a scris:

Nu se poate demisiona fara preaviz, decat in anumite situatii .