Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... corona virus somaj tehnic plata
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

corona virus somaj tehnic plata

Buna ziua,
Daca pentru drepturile banesti pentru perioada 15-31 martie plata se face dupa 15+3 zile (teoretic) dupa 1 aprilie, pentru perioada 1 aprilie -15 mai plata se va face pe grupe de jumatati de luna sau pentru o luna (aprilie) 15+3 dupa 30 aprilie si dupa aceea dela 1 iunie 15+3 zile pentru luna mai. S-a hotarat chestia asta undeva?
Multumesc!
Buna ziua,
Inca nu exista o astfel de decizie......dar se discuta.
Din cate se zvoneste, plata se va face integral. Pentru luna aprilie in mai , pentru mai in luna iunie.