Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Instanta nu face mentiune despre argumente aparare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Instanta nu face mentiune despre argumente aparare

Buna ziua!
Am avut un proces in prima instanta, respectiv, cotestatie pv.
Acum am vazut Motivare Instantei.
Instanta nu a facut nicio referire in Motivare despre argumentele mele din discutia de fond si nici nu face referire la inscrisurile depuse la termenul de judecata, respectiv un raspuns primit chiar de la IGPR (raspuns pe email prin care nu da dreptate agentului constatator). Pur si simplu au fost ignorate.
Mentionez ca raspunsul meu la o exceptie formultata de IPJ apare in motivare.
In afara de a ataca cu recurs hotararea ce se poate face?
Multumesc!
In afara de a formula calea de atac prevazuta de lege și anume apel nu aveti ce sa faceti..Motivarea unei căi de atac nu se face după ureche ci aducând critici hotărârii pronunțate la instanta de fond.
Daca a gresit instanta nu va ramane decat sa.demontati motivarea instanței.
După părerea mea, fără avocat sofisticat si supercalificat nu aveti șanse...
Orice judecător e mai bine pregătit decat dvs...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat