Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contract de voluntariat pentru o asociatie in cadrul ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contract de voluntariat pentru o asociatie in cadrul unui proiect cu fonduri

Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu cateva informatii referitoare la oportunitatea de a incheia contracte de voluntariat in cadrul unui proiect educational pentru care se obtin fonduri de la stat.

Asociatia care depune proiectul urmeaza sa realizeze niste lectii filmate pe care le va face disponibile gratuit pe o platforma online.

Firma care va oferi serviciile de filmare si prelucrare video este dispusa sa ofere 5 lectii filmate gratuit. Ce varianta de contract este cea mai potrivita pentru a se lua in considerare suma aferenta celor 5 lectii ca aport al asociatiei la proiect (cei 5% din totalul proiectului prevazuti de lege).

Va multumesc foarte mult!
contract de sponsorizare in servicii cu acea firma, in care sa se evalueze valoarea economica a acelor servicii... si asa se justifica valoarea cofinantarii rezolvate de asociatie prin acea sponsorizare
Multumesc foarte mult pentru raspuns!
Buna ziua ,

Incheiati un contract de sponsorizare.