Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ZILE LIBERE PARINTE DIVORTAT
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ZILE LIBERE PARINTE DIVORTAT

BUNA ZIUA ,DACA O ANGAJATA ESTE DIVORTATA SI FOSTUL SOT DA DECLARATIE PE PROPRIE RASPUNDERE CA NU SI-A LUAT ZILE LIBERE PT. SUPRAVEGHERE COPIL , ANGAJATA BENEFICIAZA DE ZILE LIBERE PLATITE CONFORM L.19/2020 ? MULTUMESC.
Da, beneficiaza de acest drept.
In aceasta situatie se considera ca e familie monoparentala si parintele unic beneficiaza de zile libere chiar fara declaratie din partea celuilalt parinte.