Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... copii 75 % covid
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

copii 75 % covid

buna seara
pot beneficia de acei 75%, in conditiile in care sunt angajata pe perioada determinata 6 luni .
sotul lucreaza si nu am cu cine lasa c0piii ,tinand cont ca sunt inchise scolile si gradinitele
daca da... care este procedura?
multumes
sa inteleg ca nu exista o solutie?
Puteti beneficia de indemnizatia pentru acordarea unor zile libere părinților pentru supravegherea copiilor, în situația închiderii temporare a unităților de învățământ.
chiar daca sunt angajata pe perioada determinata pot intrerupe?
Chiar daca aveti c.i.m. pe durata determinata.