Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Loc de joaca intre blocuri
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Loc de joaca intre blocuri

Buna ziua,
Ce pot sa fac ca sa se renunte la un loc de joaca construit intre doua blocuri intr-un complex rezidential in judetul Ilfov?
Multumesc
Conditionat de statutul terenului puteti sesiza oficial fie dezvoltatorul fie primaria responsabila
Este mai greu de obtinut asa ceva.
Aceste locuri de joaca pentru copii, precum si alte asemenea (parcari, spatii verzi, amplasari tonete, etc), fac parte dint-un plan urbanistic zonal, discutat si rasdicutat si apoi aprobat in Consiliul local.
Asadar, pe-aici este drumul pe care trebuie sa mergeti. Din acest motiv ziceam ca este greu de schimbata amplasarea aceslui loc de joaca.
Oricum, succes!