avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 693 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract la sfarsitul perioadei ce suspendare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract la sfarsitul perioadei ce suspendare pentru concediu medical

Daca am un angajat care este in concediu medical pana in data de 12.05.2020, iar el solicita incetarea contractului individual de munca cu data de 13.05.2020, pot sa ii fac incetarea cu data de 13.05.2020 si atunci el nu mai trebuie sa lucreze in data de 13.05.2020?
Puteti sa-i faceti incetarea cu data de 13.05.2020.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Desfacere contract de munca rusualexandra rusualexandra Am un salariat care a avut 272 de zile concediu medical pt boala obisnuita in ultimile 12 luni adica din sept.2011 pana in iunie 2012. Incepand cu luna iulie a ... (vezi toată discuția)
Concediu medical anca33a anca33a Buna ziua Va rog sa imi raspundeti clar adica sa inteleg si eu.Pe data de 31 ian am terminat cu ccc facuse doi ani ,din 1 februarie am concediu medical ,din ... (vezi toată discuția)
Pensie de invaliditate gradul iii 51971 51971 Buna seara.Astazi am fost la comisia de sector si am inaintat dosarul pentru pensie de invaliditate gradul III. Daca dosarul va fi aprobat care sunt primii ... (vezi toată discuția)