Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATA

Pentru agentul economic organizat într-un SRL, la care sunt 10 administratori conform statutului, cine este persoana care reprezinta firma și care poate fi trecută într-un proces verbal de sancționare contravențională întocmit de un organ de control cu privire la nedeținerea autorizațiilor de funcționare?
Daca actul constitutiv al societatii prevede ca toti cei 10 administratori au puteri depline si pot reprezenta societatea in mod separat, oricare dintre acestia poate semna procesul verbal.