avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 185 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Solicitare executare silita - somatie europeana de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Solicitare executare silita - somatie europeana de plata debitor din Slovenia

Solicitare executare silita - somatie europeana de plata debitor Slovenia
Buna ziua,
Am rugamintea sa ma contactati daca cunoasteti informatii/avocat/executor in Romania care poate da curs solicitarii privind executarea unui debitor persoana juridica din Slovenia in baza unei hotarari priv emiterea somatiei europene de plata emisa de judecatorie.
Ultima modificare: Vineri, 24 Iulie 2020
ODA1, utilizator
Cel mai recent răspuns: ODA1 , utilizator 18:08, 24 Iulie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
Punerea ei in executare

Liviu Voinea a scris:

Doriti asistenta pentru emiterea unei somatii europene de plata ?
sau doar pt. punerea ei in executare?

Sunt 2 proceduri distincte :
Procedura europeană de somație de plată
si Punere ei in executare.

~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare debitor strainatate- somatie europeana de plata ODA1 ODA1 Buna ziua, Cui ne adresam pentru executarea unui client/debitor cu sediul in stat membru UE, in baza unei hotarari judecatoresti - soamtie europeana de plata ... (vezi toată discuția)
Nu se respecta hotararile judecatoresti? car_ver0809 car_ver0809 As vrea sa stiu si eu care este termenul limita legal pentru respectarea unei hotarari judecatoresti definitive si punerea ei in executare . Iar daca nu este ... (vezi toată discuția)
Asociatii de proprietari goe_07 goe_07 Asociatia de proprietari in ianuarie 2011 a obtinut hotarare definitiva si irevocabila prin care obliga proprietarul unui apartament la plata de restante ... (vezi toată discuția)