Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj cu probleme
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj cu probleme

Bună ziua
Anul acesta am divorțat, în mai s-a dat sentința. Pt a nu ajunge la partaj ne-am înțeles în ceea ce privește apartamentul dar cu mașina nu. Mașina a fost cumpărată intimpul căsătoriei dar soțul a trecut-o pe numele tatălui sau în februarie, fără ca eu sa știu nimic. Ce pot face în privința asta?
Mulțumesc
Buna ziua, deschideti o actiune in pretentii prin care solicitati sa va dea 1/2 din valoarea masinii.
Depuneti si tranzactia cu privire la apartament.
Avocata pe care am avut-o la divorț mi-a spus ca am nevoie de martori în ce privește costul mașinii, ca s-ar putea sa nu recunoască. Și în cazul asta, mașina a fost 4500euro,eu ar trebui sa plătesc în jur de 6000de lei. Ceea ce nu îmi permit. Chiar atât sa fie?

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Buna ziua, deschideti o actiune in pretentii prin care solicitati sa va dea 1/2 din valoarea masinii.
Depuneti si tranzactia cu privire la apartament.