Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, Astăzi am primit o citație de la BCCO, ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, Astăzi am primit o citație de la BCCO, în calitate ...

Bună ziua,
Astăzi am primit o citație de la BCCO, în calitate de "persoana vătămată", într-un dosar din 2018, cu mențiunea ca dacă nu ma prezint se poate dispune aducerea mea în baza unui mandat. Am sunat la numărul de telefon de pe citație și din discuția cu acel domn (probabil polițist) nu a ieșit nimic concludent, decât faptul ca trebuie sa ma prezint în data menționată și ca nu durează mai mult de 10 minute. Credeți că ar trebui sa ma duc cu un avocat, citația venind tocmai de la BCCO?
Aveti dreptul sa va asiste un avocat.
Nu stiti despre ce este vorba?
Nu, nu știu. N-am avut nici o tangenta cu Bcco sau politia pana în acest moment (cu excepția unei amenzi pt trecere prin loc nepermis)

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Aveti dreptul sa va asiste un avocat.
Nu stiti despre ce este vorba?

Puteti merge însoțit de avocat deoarece daca mergeti fara avocat este posibil sa nu va lase sa chemați avocat.
Nu are logica chemarea dvs. conform celor spuse de dvs.