avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, Astăzi am primit o citație de la BCCO, ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, Astăzi am primit o citație de la BCCO, în calitate ...

Bună ziua,
Astăzi am primit o citație de la BCCO, în calitate de "persoana vătămată", într-un dosar din 2018, cu mențiunea ca dacă nu ma prezint se poate dispune aducerea mea în baza unui mandat. Am sunat la numărul de telefon de pe citație și din discuția cu acel domn (probabil polițist) nu a ieșit nimic concludent, decât faptul ca trebuie sa ma prezint în data menționată și ca nu durează mai mult de 10 minute. Credeți că ar trebui sa ma duc cu un avocat, citația venind tocmai de la BCCO?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 00:27, 12 August 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aveti dreptul sa va asiste un avocat.
Nu stiti despre ce este vorba?
Nu, nu știu. N-am avut nici o tangenta cu Bcco sau politia pana în acest moment (cu excepția unei amenzi pt trecere prin loc nepermis)

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Aveti dreptul sa va asiste un avocat.
Nu stiti despre ce este vorba?

Puteti merge însoțit de avocat deoarece daca mergeti fara avocat este posibil sa nu va lase sa chemați avocat.
Nu are logica chemarea dvs. conform celor spuse de dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citatie de la bcco sarah1985 sarah1985 Buna ziua. Am gasit in usa o citatie de la Politie, mentionandu-se ca sunt chemata la audieri in calitate de martor. M-a socat departamentul care ma cheama la ... (vezi toată discuția)
Mandat de aducere qeruta qeruta buna seara am 2 dosare care au ajuns la parchet si pt unul din el am fost chemata ca parte vatamata intr-un dosar penal.azi a venit un politist la mine sa imi ... (vezi toată discuția)
Citate politie cristina1980 cristina1980 in anul 2003 a venit politia la mine acasa noaptea cu mandat de perchezitie si o acuzatie de furt. M-au luat la politie,i au incercat sa ma oblige sa dau o ... (vezi toată discuția)