Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Beneficiarii reali in cazul unui ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Beneficiarii reali in cazul unui ONG

Buna ziua. Care sunt beneficiarii reali in cazul unui ONG si unde se depune Declaratia privind beneficiarii reali ? Trebuie autentificata la notar ?
george-neagu, moderator
Beneficiarii reali sunt de regula membrii fondatori, declaratia se depune la Ministerul de Justitie si trebuie sa aiba forma autentica notariala.