Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua Am si eu o intrebare Daca sotia nu se mai ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua Am si eu o intrebare Daca sotia nu se mai intelege ...

Buna ziua
Am si eu o intrebare
Daca sotia nu se mai intelege cu sotul la mijloc sunt 2 copii cu ce drept tine el alocatia lor pe motiv ca este datoare .Cum se pot recupera alocatiile din urma tinand cont ca nu mai stau inpreuna de 1 luna.Mentionez ca nu mai stau si vor sa divorteze.De ce tine el alocatiile cand copii sunt la mama chiar daca intra pe cardul lui??
De ce tine el alocatiile cand copii sunt la mama chiar daca intra pe cardul lui??

de ce nu il intrebati pe el ?
sotia sa depuna dosarul de divort daca e hotarata si pe calea ordonantei presedintiale, sa ceara in instanta pensie pt copii si alocatia pastrata necuvenit.