avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am o fetita minora are 17 ani se peste cateva zile da ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am o fetita minora are 17 ani se peste cateva zile da nastere ...

Am o fetita minora are 17 ani se peste cateva zile da nastere unui copil, atat ea cat si prietenul ei sunt minori , pot solicita indemnizatia pentru cresterea copilului pana la 2 ani sau alte forme de sprijin destinate cresteri copilului ? ce ma sfatuiti
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:31, 7 Septembrie 2020
Intrebati la AJPIS ce documente sunt necesare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie de crestere a copilului cris_86 cris_86 buna ziua.am si eu o nelamurire.din articolul 7 reiese ca daca frecventezi cursuri la zi:preuniversitare,masterat,universitare,etc beneficiezi de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil- mama minora. stoicamir stoicamir Buna seara, Apelez la ajutorul dvs pentru urmatoarea situatie. Recent am intalnit o minora ( 16 ani) care se confrunta cu o situatie foarte ... (vezi toată discuția)
Indemnizație de creștere a copilului Alex.Larisa Alex.Larisa Bună seara. Am și eu o nelămurire. Băiețelul meu a împlinit vârsta de doi ani în martie, iar pana în februarie am beneficiat de indemnizație de ... (vezi toată discuția)