Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua , Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua , Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Am pierdut ...

Buna ziua ,
Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Am pierdut diploma de bac dar am o copie legalizata .copia legalizata mai pot sa tina loc de original?
Multumesc pentru ajutor.
Copia legalizata o puteti prezenta acolo unde se accepta fara confruntarea cu originalul.
Daca veti depune copia legalizata, nu veti mai avea nimic care sa ateste ca ati luat bac-ul.
Incercati sa obtineti un duplicat de la scoala care a emis diploma.
Copia, chiar legalizată, de pe orice înscris autentic sau sub semnătură privată nu poate face dovadă decât despre ceea ce este cuprins în înscrisul original.