avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 324 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua , Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua , Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Am pierdut ...

Buna ziua ,
Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Am pierdut diploma de bac dar am o copie legalizata .copia legalizata mai pot sa tina loc de original?
Multumesc pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:01, 13 Septembrie 2020
Copia legalizata o puteti prezenta acolo unde se accepta fara confruntarea cu originalul.
Daca veti depune copia legalizata, nu veti mai avea nimic care sa ateste ca ati luat bac-ul.
Incercati sa obtineti un duplicat de la scoala care a emis diploma.
Copia, chiar legalizată, de pe orice înscris autentic sau sub semnătură privată nu poate face dovadă decât despre ceea ce este cuprins în înscrisul original.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copia legalizata, forta juridica martzianu martzianu Buna ziua, Am tot cautat in Legea notarilor publici şi a activităţii notariale 36/1995 rep si cu actualizarile ulterioare, si nu gasesc nicaieri, nici la ... (vezi toată discuția)
Contract apartament pierdut lex_ad lex_ad ce se poate face in cazul in care un contract de apartament sa pierdut ......mai exista doar o copie ..dupa contractul respectiv ....ce s epoate face pt. ... (vezi toată discuția)