Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Tichetele pt. cresa
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Tichetele pt. cresa

Buna ziua! As dori sa adresez o intrebare privind tichetele pt cresa. Daca am revenit la serviciu cu 2 luni inainte de a implini copilul 2 ani,pot beneficia de aceste tichete si cat timp( pana va implini 2 ani sau tot anul scolar?)?
ana-cer, moderator
Tichetele de cresa se pot acorda lunar angajatilor care nu beneficiaza de concediul si de indemnizatia acordate pentru cresterea copilului in vârsta de pâna la 2 ani, respectiv de pâna la 3 ani in cazul copilului cu handicap, pe baza de cerere, conform prevederilor inscrise in documentele interne ale angajatorului.