Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, In cadrul spațiului comercial pe care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, In cadrul spațiului comercial pe care societatea ...

Buna ziua,
In cadrul spațiului comercial pe care societatea (SRL) il detine, o suprafață aparține primăriei din localitate, pentru care plătesc chirie. Nu exista acces la acea suprafață decât folosind intrările societății, dar terenul aparține primăriei. Ce solutii legale am pentru a cumpăra spațiul și terenul care figurează ca domeniu public.
Buna ziua,
Mergeti la primarie si intrebati daca vand...
Buna seara, multumesc pentru sugestie, ne amana mereu de vreo 8 ani cu promisiuni.