avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Mai pot autoriza inca un obiect de activitate la pfa?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Mai pot autoriza inca un obiect de activitate la pfa?

Buna ziua,
O PFA infiintata de mai mult timp, intre timp are fapte inscrise in cazierul fiscal despre inactivitatea unei firme. In aceste conditii mai poate autoriza inca un obiect de activitate?
Multumesc
Ultima modificare: Joi, 8 Octombrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:33, 8 Octombrie 2020
PFA poate avea în obiectul de activitate cel mult 5 clase de activități prevăzute de codul CAEN.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inactivitate fiscala - infiintare pfa GabrielNicolae GabrielNicolae Buna, In urma 2010 am decis infiintarea unui SRL. Din neglijenta si protie am tot amanat sa angajez un contabil si nu am depus nici o declaratie, balant , ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl, firmele la care mai e asociat sunt inactive Loredana_84 Loredana_84 Buna ziua, Un domn are 2 societati comerciale declarate inactive la Finante (in ambele e asociat - nu stiu daca unic in una din ele sau in ambele cu cineva). ... (vezi toată discuția)
Pot să îmi fac pfi dacă am srl cu amenzi? ciocoiubianca23 ciocoiubianca23 Buna ziua, Am un SRL care nu a avut activitate si care a stras amenzi si penalitati datorita nedepunerii actelor. Am depus actele din urma si sunt la zi, dar ... (vezi toată discuția)