Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua - făină stricată
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua - făină stricată

Buna ziua vineri 9 octombrie 2020 am facut cumparaturi la profi si am platit cu cardul din pacate printre cumparaturi am cumparat doua pungi cu faina alba care a fost stricata era prur si sinplu cu ceva negru prin ea as vrea sa pot face o sesizare dar nu mai am bonul de casa
Un om printre oamenii, utilizator
nu e nimic de facut
Mergeti la magazin si faceti o sesizare, daca e o problema cu acea faina, o vor retrage de pe piata.
mai puteti merge sa luati o alta punga, pastrati bonul si vedeti daca are aceeai problema.
la anpc puteti reclama doar daca aveti bonul, dar la anpc puteti reclama doar daca ati incercat sa rezolvati cu magazinul si nu ati reusit, ori cred ca daca mergeti la magazin rezolvati si daca nu aveti bonul.