avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mai este valabila conventia cu AJOFM art.85 din legea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mai este valabila conventia cu AJOFM art.85 din legea 76/2002?

BUNA ZIUA. Imi puteti spune daca in momentul de fata mai este valabila conventia cu AJOFM art.85 din legea 76/2002 ? MULTUMESC.
Ultima modificare: Joi, 15 Octombrie 2020
ana-cer, moderator
Cel mai recent răspuns: preda62 , utilizator 14:32, 15 Octombrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, este inca in vigoare acea prevedere legala.
Multumesc pt.raspuns.
Daca s-a depus dosar la AJOFM la data 27/02/2020 pt.conventia 5 ani pana la pensie si pana azi nu am fost chemat sa semnez acea conventie pt a primi subventia,mai este vreo speranta sa fiu chemat ?
MULTUMESC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Art 85(5) legea 76/2002 oanamica oanamica Buna ziua, subiectul intrebarii mele il constituie conventia incheiata intre angajator si AJOFM cu privire la acordarea subventiei descrise in art 85(5) din ... (vezi toată discuția)
Refuz prelungire conventie hades hades In adata de 01.03.2010 am incheiat conventia de munca in baza art 85.alin 5 din legea 76/2002. la data incheierii conventiei indeplineam conditiile de acordare ... (vezi toată discuția)
Neacordare subventie ContSters220376 ContSters220376 buna ziua, Odata cu angajarea mea dupa terminarea somajului sa depus si dosarul de subventie ca tanar absolvent in termenul de 12 luni de la ... (vezi toată discuția)