Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am divortat de 5 ani si am plecat din locuinta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am divortat de 5 ani si am plecat din locuinta proprietate comuna. ...

Am divortat de 5 ani si am plecat din locuinta proprietate comuna. Fostul sot a ramas in locuinta, platind impozitele aferente. Daca eu nu am contribuit la achitarea taxelor si impozitelor locuintei in acest timp ( 5 ani), voi pierde dreptul la proprietate? Multumesc!
Nu va pierdeti dreptul daca este vorba de soti.
si daca nu erau soti, nu avea ce drept sa piarda, ca sunt ambii proprietari.

cereti partajul doamna, nu mai amanati.