Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am fost pensionat medical la data de 24.03.2018 cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am fost pensionat medical la data de 24.03.2018 cu indice de ...

Am fost pensionat medical la data de 24.03.2018 cu indice de corectie 1,15.La data de 17.11.2019 am fost pensionat pentru limita de varsta cu indice de corectie tot 1,15 este corect ? indicele de corectie pe 2019 fiind 1,20.Ce pot sa fac? La casa de pensii nu ma pot lamuri,sau nu stiu sau nu vor.Spun ca ei au aplicat legea.
Așa prevede legea. Se păstrează indicele de corecție de la deschiderea dreptului la pensie de invaliditate.