Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Exista firme care gazduiesc sediul social pt PFI?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Exista firme care gazduiesc sediul social pt PFI?

Buna ziua!

Exista firme care gazduiesc sediul social pt PFI?
Ma intereseaza pentru deschiderea unui cabinet de psihologie.
Multumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Da, exista astfel de societati, care ofera gazduire pentru sediul social.

Sediul social poate fi definit ca adresa legala sau oficiala a unei societati si este obligatorie pentru firmele care intreprind activitati pe teritoriul Romaniei.

Sediul social este folosit atat de Registrul Comertului pentru a trimite documente oficiale si notificari, insa si de clienti sau parteneri de afaceri.

Gasirea unui sediu social se poate face de catre unul dintre asociatii sau actionarii societatii, insa se poate recurge si la servicii de gazduire sediu social, care sunt legale in Romania si care pot fi oferite de avocati.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat