Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna seara, Am semnat la inceputul anului 2019 pt ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna seara, Am semnat la inceputul anului 2019 pt participarea ...

Buna seara,
Am semnat la inceputul anului 2019 pt participarea copilului de 10 ani in tabara zona Brasov.
De tabara s-a ocupat scoala,noi neprimind niciu un fel de contract.in primavara anului 2020 au inceput sa ne trimita dna invatatoare tot felul de mailuri prin care ne informa ca organizatorii vor tine tabara in iulie .
Dna invatatoare a spus ca ea nu merge si ca va merge un alt prof dar cu mai mukte grupe,perioada nemaifiind cea stabilita.eu nu mi-am exprimat acordul deoarece copilul nu cunostea insotitorul si perioada era inoporuna pt noi.
Astazi primesc mail ca am refuzat sa mearga minorul in tabara si ca am fost penalizata cu 50% din suma adica 575 lei,primind inapoi 125 lei si solicita cont pt virarea banilor.
Am omis sa va spun ca am platit doua transe in total de 700 lei
Intrebarea mea: Oare chiar au voie sa faca asa ceva?Pe ce baza,ce lege?
Nu e posibil,am tot solicitat o copie a cotractului si dna invatatoare a zis ca e confidential
Multumesc,
Ma poate ajuta careva ???
Pls...

asevastre a scris:

Buna seara,
Am semnat la inceputul anului 2019 pt participarea copilului de 10 ani in tabara zona Brasov.
De tabara s-a ocupat scoala,noi neprimind niciu un fel de contract.in primavara anului 2020 au inceput sa ne trimita dna invatatoare tot felul de mailuri prin care ne informa ca organizatorii vor tine tabara in iulie .
Dna invatatoare a spus ca ea nu merge si ca va merge un alt prof dar cu mai mukte grupe,perioada nemaifiind cea stabilita.eu nu mi-am exprimat acordul deoarece copilul nu cunostea insotitorul si perioada era inoporuna pt noi.
Astazi primesc mail ca am refuzat sa mearga minorul in tabara si ca am fost penalizata cu 50% din suma adica 575 lei,primind inapoi 125 lei si solicita cont pt virarea banilor.
Am omis sa va spun ca am platit doua transe in total de 700 lei
Intrebarea mea: Oare chiar au voie sa faca asa ceva?Pe ce baza,ce lege?
Nu e posibil,am tot solicitat o copie a cotractului si dna invatatoare a zis ca e confidential
Multumesc,