avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna seara, Am semnat la inceputul anului 2019 pt ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna seara, Am semnat la inceputul anului 2019 pt participarea ...

Buna seara,
Am semnat la inceputul anului 2019 pt participarea copilului de 10 ani in tabara zona Brasov.
De tabara s-a ocupat scoala,noi neprimind niciu un fel de contract.in primavara anului 2020 au inceput sa ne trimita dna invatatoare tot felul de mailuri prin care ne informa ca organizatorii vor tine tabara in iulie .
Dna invatatoare a spus ca ea nu merge si ca va merge un alt prof dar cu mai mukte grupe,perioada nemaifiind cea stabilita.eu nu mi-am exprimat acordul deoarece copilul nu cunostea insotitorul si perioada era inoporuna pt noi.
Astazi primesc mail ca am refuzat sa mearga minorul in tabara si ca am fost penalizata cu 50% din suma adica 575 lei,primind inapoi 125 lei si solicita cont pt virarea banilor.
Am omis sa va spun ca am platit doua transe in total de 700 lei
Intrebarea mea: Oare chiar au voie sa faca asa ceva?Pe ce baza,ce lege?
Nu e posibil,am tot solicitat o copie a cotractului si dna invatatoare a zis ca e confidential
Multumesc,
Cel mai recent răspuns: asevastre , utilizator 21:48, 19 Noiembrie 2020
Ma poate ajuta careva ???
Pls...

asevastre a scris:

Buna seara,
Am semnat la inceputul anului 2019 pt participarea copilului de 10 ani in tabara zona Brasov.
De tabara s-a ocupat scoala,noi neprimind niciu un fel de contract.in primavara anului 2020 au inceput sa ne trimita dna invatatoare tot felul de mailuri prin care ne informa ca organizatorii vor tine tabara in iulie .
Dna invatatoare a spus ca ea nu merge si ca va merge un alt prof dar cu mai mukte grupe,perioada nemaifiind cea stabilita.eu nu mi-am exprimat acordul deoarece copilul nu cunostea insotitorul si perioada era inoporuna pt noi.
Astazi primesc mail ca am refuzat sa mearga minorul in tabara si ca am fost penalizata cu 50% din suma adica 575 lei,primind inapoi 125 lei si solicita cont pt virarea banilor.
Am omis sa va spun ca am platit doua transe in total de 700 lei
Intrebarea mea: Oare chiar au voie sa faca asa ceva?Pe ce baza,ce lege?
Nu e posibil,am tot solicitat o copie a cotractului si dna invatatoare a zis ca e confidential
Multumesc,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz in scoala florinamatei florinamatei Buna seara.Am un copil cls 4a,la L.T.Bolintineanu.Voi expune situatia cat pot de scurt.La ora de sport,unul dintre colegii sai,a avut o criza de nervi si sa ... (vezi toată discuția)
Examen admitere magistratura noiembrie 2009 andreiajuridic andreiajuridic S-a inscris cineva la examen? Cum stati cu invatatul/repetatul? (vezi toată discuția)
Defăimare continuă din partea fostului soț: cum îl pot face să înceteze? Emma_amb Emma_amb Buna ziua, am o fetita de 8 ani pe care o cresc 99% singura, tatal nefiind implicat deloc in primii ani de viata ai copilului, nici cu educatie, nici pe plan ... (vezi toată discuția)