Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... La o procedura de achizitie contract de lucrare s-a ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

La o procedura de achizitie contract de lucrare s-a solicitat ...

La o procedura de achizitie contract de lucrare s-a solicitat depunerea Declaratiei din care sa rezulte faptul ca, la elaborarea ofertei, ofertantul a tinut cont de obligatiile referitoare la conditiile de mediu, sociale și cu privire la relatiile de munca pe toata durata de indeplinire a contractului de lucrari Formular 5.
In calitate de ofertant am depus :- Planul de management al sanatatii si securitatii in munca pentru lucrare cu detalierea modului de organizare a activitatilor de prevenire si protectie in santier, cerintele minime de securitate, acte normative ce vor fi respectate. cu detalierea cerintelelor generale de securitate si sanatate in munca pentru executia lucrarilor;
- Planul de monitorizare a mediului elaborat pornind de la cerintele politicii privind calitatea mediului, sanatate si securitate in munca.
Nedepunand Declaratia exista motiv de neconformitate a ofertei tehnice, desi in principiul informatiile pe care le-am transmis raspund detaliat cerintei.
Ema2013, utilizator
Daca declaratia este document nominalizat pentru dosar, posibil ca dosarul dvs. sa nu fie acceptat.
Da, in Fisa de date era clar stipulat, Declaratie conform formular. Va multumesc mult pentru raspuns.