Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! Un proces penal, in prima instanță, la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! Un proces penal, in prima instanță, la primul ...

Bună seara! Un proces penal, in prima instanță, la primul termen, se poate amâna pentru o lună sau două în cazul în care unul dintre cei 2 inculpați implicați este in afara țării? Mulțumesc
Daca aveti avocat angajat si vreti amanare vorbiti cu acesta.
Amanarile nu se scot chiar asa usor dar exista posibilitate de amanare.
Daca vreti sa va angajati avocat vorbiti cu acesta sa va ajute.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat