Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, sunt în proces de partaj de 6 ani. Deși ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, sunt în proces de partaj de 6 ani. Deși a trecut ...

Bună ziua, sunt în proces de partaj de 6 ani. Deși a trecut mult timp se bate pasul pe loc, parcă nu interesează pe nimeni. Se taraganeaza foarte mult. Pot apela la avocatul poporului pentru a grăbi derularea procesului? Mulțumesc.
Buna ziua,
Nu are competenta Avocatul Poporului asupra proceselor in derulare.
De altfel trebuie sa stiti ca procesele de partaj, de regula dureaza foarte mult, mai ales daca exista multe bunuri imobile si mobile de partajat.
Mulțumesc
In mod normal nu ar trebui să dureze mai mult de 3 ani,dar depinde de n factori,cate bunuri împărțiți,ce expertize au fost dispuse,în ce stadiu procesual va aflati etc.