avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Declarația 101 in cazul asociațiilor de părinți
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Declarația 101 in cazul asociațiilor de părinți

Bună ziua! In cazul asociațiilor de părinți , declarația 101 privind impozitul pe profit, se depune ca in anii trecuți pana pe 25 februarie sau s-a prelungit termenul?Stiu ca societatile comerciale le depuneau mai tarziu,in martie.Multumesc! Vișan Rodica
Ultima modificare: Joi, 7 Ianuarie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 18:14, 7 Ianuarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aici nu e vorba de prelungire. Asa a fot de la inceput cand firmele depuneau la alt termen fata de ong-uri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 101 pentru ong-uri gigelas gigelas buna ziua, As dori si eu formularul Declaratiei 101 pentru ONG-uri. Pe internet am gasit aceasta declaratie,insa niciuna pentru ONG-uri. ONG-urile au data ... (vezi toată discuția)
Declaratia 101 pt.2011 aura.radulescu aura.radulescu Am incercat sa completez dec 101 pt. 2011 si nu pot completa casuta referitoare la unitatile care definitiveaza anul financiar pana la 25.02.2012-dreapta sus-. ... (vezi toată discuția)
Obligatii fiscale pentru ong-uri steliandragoi steliandragoi Bun gasit, As dori sa stiu ce declaratii trebuie sa depun ANAF, in numele ONG-ului, si care este termenul limita. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)