Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitarea criptomonedelor?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitarea criptomonedelor?

Buna seara !
In Romania avem informatii despre impozitarea cripto monedelor ?
Din ce am inteles eu se plateste 10% Impotizu si ar mai fi 10% CAS (daca depasesc suma de 26700 Lei (An )
Mai sunt obligata sa platesc si altceva?
As aprecia un raspuns
Multumesc
george-neagu, moderator
Nu. Doar cele doua despre care ati scris.