Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna seara!Sunt salariata la D.G.A.S.P.C.ca personal ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna seara!Sunt salariata la D.G.A.S.P.C.ca personal contractual ...

Buna seara!Sunt salariata la D.G.A.S.P.C.ca personal contractual in funcția de referent,cu studii superioare as dori sa știu dacă se poate trece pe studii superioare daca da cum și conform carei legi. Multumesc!
HG nr. 286 din 23 martie 2011
pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcţiilor contractuale şi a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioare a personalului contractual din sectorul bugetar plătit din fonduri publice

art.41
..
(7) Promovarea personalului contractual din sectorul bugetar în grade sau trepte profesionale se face prin examen, în baza unui referat de evaluare întocmit de şeful ierarhic şi aprobat de conducătorul autorităţii sau instituţiei publice.
....