avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA 6202 - fără studii superioare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA 6202 - fără studii superioare

Buna ziua,

Am o intrebare: As vrea sa îmi deschid un PFA, cod caen 6202 (IT) si vroiam sa va întreb dacă îl pot deschide fără studii superioare (am doar diploma de liceu) dar am experiență în domeniu (contractual) de 8ani+ ca și "designer pagini web".

Multumesc.
Ultima modificare: Marți, 16 Februarie 2021
petricaruscj, utilizator
Cel mai recent răspuns: Lăzăruţiu Lucian , Avocat 13:55, 16 Februarie 2021
Buna ziua
Eu as merge mai degraba pe :

6201 Activităţi de realizare a software-ului la comandă (software orientat client)
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client).
Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa:
-sisteme software
-aplicaţii software
-baze de date
-pagini web
-adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente
astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului

Se poate si fara studii superioare.
Veti face dovada experientei, cu contractul de munca sau adeverinta de la locul de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Codurile caen se cumuleaza la norma de venit? moniquesro moniquesro Buna ziua, as dori sa stiu urmatoare informatii, pot sa imi aleg mai multe coduri CAEN? si daca da in cazul in care aleg impozitarea la norma de venit se ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru servicii informatica rolex rolex Pentru infiintarea unui SRL-D as avea nevoie de codurile CAEN pentru urmatoarele activitati 1.grafica pe calculator 2. crearea de sotware 3.vanzari ... (vezi toată discuția)
Sfaturi legislative impozitare venituri site online iulyx3 iulyx3 Buna ziua, Doresc sa construiesc 1 sau mai multe situri web, pe diferite teme, gen, feminim, bucatarie, stiri, massmedia, etc. Care sunt etapele ... (vezi toată discuția)