Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN pentru servicii informatica
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN pentru servicii informatica

Pentru infiintarea unui SRL-D as avea nevoie de codurile CAEN pentru urmatoarele activitati
1.grafica pe calculator
2. crearea de sotware
3.vanzari aplicatii pentru tablete pe google play si appstore
4 inserarea de reclame comerciale in aplicatiile de mai sus
Cod caen 6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda (software orientat client) Aceasta clasa include activitatile de scriere (programare), modificare, testare si asistenta privind produsele software. Este asemenea inclusa scrierea de programe urmand indicatiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Aceasta clasa include: -proiectarea structurii si continutului si/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea si implementa: -sisteme software -aplicatii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerintelor specifice, adica modificarea si configurarea unei aplicatii existente astfel incat devine compatibila si functionala, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Aceasta clasa exclude: -publicarea pachetelor de programe, vezi 5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumita piata, pe cont propriu, vezi 5829 -planificarea si proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integreaza echipament, software si tehnologii de comunicatii, chiar daca software-ul furnizat este o componenta integranta, vezi 6202
~ Conținut șters la cerere ~