avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA care a suspendat activitatea in cursul lunii ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA care a suspendat activitatea in cursul lunii februarie a.c.

Buna ziua!
Pentru un PFA care a suspendat activitatea in cursul lunii februarie a.c., mai este necesara depunerea vreunui act doveditor si la ANAF de sector?
Ultima modificare: Miercuri, 24 Februarie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Bulmat , utilizator 21:44, 1 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Adica daca ati facut suspendarea activitatii la registrul comertului in cursul lunii februarie a.c.,da, mai trebuie sa depuneti si declaratia unica la finante (anaf). Atat.
Ultima modificare: Miercuri, 24 Februarie 2021
george-neagu, moderator
Declaratia unica se va depune la termenul din luna mai, sau in max 30 de zile de la suspendare?


george-neagu a scris:

Adica daca ati facut suspendarea activitatii la registrul comertului in cursul lunii februarie a.c.,da, mai trebuie sa depuneti si declaratia unica la finante (anaf). Atat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare dosar anaf paultrefu paultrefu Am primit acum câteva zile actele de la registrul comerțului pentru o intreprindere individuală(frizerie micuță la țară). Acum am fost la anaf să văd ... (vezi toată discuția)
Pfa inregistrare finante Robert Daniel Csaszar Robert Daniel Csaszar Buna ziua, am o intrebare in legatura cu inregistrarea la finante ca pfa. Saptamana asta Luni am primit certificatul de la Registrul Comertului si as vrea ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla cu marfa daca onrc a radiat pfa-ul? Magbd Magbd Buna ziua, Daca am PFA-ul radiat fin oficiu, ce se intampla cu marfa pana cand infiintez alt PFA? Si dupa aceea? (vezi toată discuția)