Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA care a suspendat activitatea in cursul lunii ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA care a suspendat activitatea in cursul lunii februarie a.c.

Buna ziua!
Pentru un PFA care a suspendat activitatea in cursul lunii februarie a.c., mai este necesara depunerea vreunui act doveditor si la ANAF de sector?
george-neagu, moderator
Adica daca ati facut suspendarea activitatii la registrul comertului in cursul lunii februarie a.c.,da, mai trebuie sa depuneti si declaratia unica la finante (anaf). Atat.
george-neagu, moderator
Declaratia unica se va depune la termenul din luna mai, sau in max 30 de zile de la suspendare?

george-neagu a scris:

Adica daca ati facut suspendarea activitatii la registrul comertului in cursul lunii februarie a.c.,da, mai trebuie sa depuneti si declaratia unica la finante (anaf). Atat.