Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... O persoana de 23-40 de ani care nu gaseste loc de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

O persoana de 23-40 de ani care nu gaseste loc de munca si care ...

O persoana de 23-40 de ani care nu gaseste loc de munca si care poate ca nu se va putea angaja niciodata din cauza ca nu are pile politice sa se angajeze, cand va ajunge la 65 de ani , va primi pensie de la statul roman?
Numai daca va avea un stagiu minim de cotizare de 15 ani.
Cei care nu îndeplinesc condițiile cerute de lege, nu pot primi pensie la bătrânețe. Condiția este să lucrați cu forme legale și să plătiți asigurările sociale, minim 15 ani, ca să aveți dreptul de a beneficia de pensie la 65 de ani.
Dapix, utilizator