Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu un sfat! Am vorbit ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu un sfat! Am vorbit gresit ...

Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu un sfat!
Am vorbit gresit despre persoana cuiva ( fiind sub influenta alcoolului), am incercat sa aplanez, sa imi cer scuze sa fac tot posibilul sa ii explic ca imi pare rau. Dar nu pot iesii din casa, m-a amenintat si imi este efectiv frica sa ies din casa(are foarte multi prieteni). Ce as putea sa fac, sa pot iesii in siguranta pe strada?
Plângere la politie pt amenințare, santaj(dacă e cazul).Incercati să probatii amenințările cu martori,mesaje sms înregistrări video,audio pt a avea ceva probe..
Multumesc pentru raspuns. Asa voi face. O seara buna va doresc