Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... În cazul în care o persoană transformă codurile ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

În cazul în care o persoană transformă codurile civil/penal ...

În cazul în care o persoană transformă codurile civil/penal (legislaţie gratuită) în format grilă, poate această persoană să-şi facă un PFA pentru a vinde respectiva carte, deşi nu are studii juridice?
E o vorbă: hârtia suportă orice. Nu trebuie să aveți studii juridice ca să le scrieți, aveți voie și fără să vă faceți PFA.
În schimb, pentru editare și vindere vă trebuie o formă de organizare.
Citiți această discuție:
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Totuși, de ce ați face asta (strict prin prisma câștigului, de altele nici nu mai zic) când aveți concurență de la somități în Drept? Mi-e greu să cred că vreun candidat la INM/barou ar da bani pe grile scrise de cineva de care n-a auzit.