Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... OUG 79/2017
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

OUG 79/2017

Buna ziua,
As dorii sa aflu daca a fost a fost data legea de aprobare sau respingere pentru OUG 79/2017.
Angajatoarul meu a pastrat, la momentul respectiv, salariul net al angajatilor printr-o "indemnizatie de compensare".
Acum se calculeaza la fel sau a fost aprobata OUG?
In fluturasul meu apare la fel dar unii prieteni au spus ca lor li s-au marit salariile brute.
Multumesc
Proiect de Lege privind aprobarea Ordonanţei de urgenţã a Guvernului nr.79/2017 pentru modificarea şi completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
[ link extern ]
Dar a fost aprobata OUG 79/2017 sau respinsa?
Angajatorul trebuie sau nu sa modifice salariul brut?
Multumesc.
Legea privind aprobarea OUG 79/2017 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal a fost aprobata de Senat iar acum se afla in dezbaterea comisiilor de la Camera Deputatilor.