Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cum oblig un proprietar din asociatia de locatari sa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cum oblig un proprietar din asociatia de locatari sa faca dezinsectie ...

cum oblig un proprietar din asociatia de locatari sa faca dezinsectie
Pentru a fi eficienta, dezinsectia trebuie facuta in tot blocul, inclusiv in subsol, pod, dependinte comune. Asociatia de locatari are atributii in acest sens si incheie contracte cu firme autorizate.
Pentru refuzul unui proprietar de a admite accesul echipei de dezinsectie in apartamentul sau se poate sesiza DJSP si DJSV ca pot aplica amenzi contraventionale.
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica